Kontakt mailowy

Info@domain.com

Kontakt telefoniczny

661 562 535

Adres

Gdynia, ul. Niemena 1 c

Piersi

Specjalne przygotowanie nie jest wymagane. Zaleca się wykonanie badania kilka dni po zakończeniu miesiączki, kiedy piersi są mniej bolesne i wrażliwe, co może poprawić komfort badania.

 

Tarczycy

Nie jest wymagane specjalne przygotowanie. Badanie można przeprowadzić w dowolnym momencie.

Węzłów Chłonnych

Brak specjalnych wymagań przygotowawczych. Badanie można przeprowadzić bez dodatkowych przygotowań

Jamy Brzusznej

Dwa dni przed badaniem: Zacznij zażywać Espumisan (3x2 kapsułki dziennie) lub inny lek na wzdęcia. Unikaj napojów gazowanych i pokarmów powodujących wzdęcia.

Dzień przed badaniem: W razie zaparć, stosuj łagodnie przeczyszczające środki, np. herbatki.

Dzień badania: Rano: Weź 2 kapsułki Espumisanu na czczo. Nie jedz, nie pal, nie żuj gumy ani nie pij płynów. Po południu: Ostatni posiłek 6 godzin przed badaniem, nie oddawaj moczu przez 4-6 godzin.

Specjalne oprogramowanie XXL, sonda 3MHz oraz kometka udźwigu 200 km umożliwiają ocenę pacjentów przed operacjami baristycznymi.

USG Prostaty

Pęcherz moczowy powinien być pełny, aby móc dokładnie ocenić prostatę. Najlepiej jest przeprowadzić badanie rano, nie oddając moczu po przebudzeniu. Jeśli badanie jest zaplanowane na późniejszą porę, zaleca się wstrzymać oddawanie moczu przez 3-4 godziny przed badaniem oraz pić dużo płynów.

 

Wątroby

Ostatni posiłek spożyj co najmniej 4 godziny przed badaniem.

 

Przez co najmniej 2 dni przed badaniem unikaj alkoholu i ciężkich wysiłków fizycznych.

 

UWAGI ogólne:

W przypadku każdego badania, jeśli były wcześniej wykonywane badania USG, tomografia czy rezonans tej samej okolicy, warto zabrać ze sobą opisy tych badań.

Jeśli pacjentka została skierowana na USG piersi jako uzupełnienie mammografii, zaleca się przyniesienie ze sobą wyników poprzednich badań.

Przestrzeganie tych wskazówek przygotowawczych może znacząco wpłynąć na jakość obrazowania ultrasonograficznego, co z kolei ułatwia dokładną diagnostykę.  i ocenę stanu zdrowia pacjenta.

PAMIĘTAJ:

"Zdrowie to podróż, na której przewodnikiem jest wiedza. Nie czekaj na objawy, bądź o krok do przodu dzięki profilaktyce i precyzyjnej diagnostyce."

Dane kontaktowe

Kontakt telefoniczny


661 562 535